loder

Kim jest surogatka?

Kim jest surogatka?

Surogatka jest matką zastępczą, przyjmuje do swojej macicy zapłodnioną komórkę jajową in vitro innej kobiety. Kobiety decydują się na skorzystanie z usług surogatki wtedy gdy same z różnych przyczyn nie mogą zajść w ciążę bądź też gdy wiedzą, że nie będą w stanie donieść ciąży. 

Dlaczego kobiety decydują się na bycie surogatkami?

Zagadnienie surogacji wzbudza niemałe kontrowersje. Z jednej strony pojawiają się krzywdzące opinie względem surogatek, że za pieniądze dają się traktować jako inkubator, zaś same dzieci stają się towarem. Opinia ta jest bardzo krzywdząca wobec surogatek, gdyż tak naprawdę bardzo często kobietami tymi kieruje chęć udzielenia pomocy innym paniom które same nie mogłyby spełnić swego największego pragnienia o macierzyństwie. Teksty o rzekomym traktowaniu surogatek jako inkubatorów to jedynie polityczne bon moty, gdyż należy jasno zasygnalizować, że z punktu widzenia genetycznego materiał pochodzi od przyszłych rodziców bądź też od dawców. Tak naprawdę więc decyzja o zostaniu surogatką podyktowana jest chęcią niesienia pomocy, zaś wiele kobiet jest dumnych, że mogły odegrać taką rolę. 

macierzynstwo zastepcze

Jak zostać surogatką?

Warto wiedzieć po pierwsze kim jest surogatka? Surogatką jest kobieta która decyduje się wykonać usługę noszenia i urodzenia dziecka, która musi zostać do tej misji przygotowana przez personel medyczny kliniki. Osoba taka nie może być przypadkowa dlatego obligatoryjnie musi wykonać pełną kontrolę stanu zdrowia. Kobiety które zgłaszają się z postanowieniem zostania surogatką do kliniki zawsze zobowiązane są do przestrzegania pewnych reguł, nie mogą palić papierosów ani pić alkoholu, gdyż taka osoba ma mieć zdrowe nawyki. Co więcej, surogatka nie może cierpieć na choroby przewlekłe ani też dziedziczne. Bardzo często wymogiem jest również odpowiedni wiek, od 20 do 35 lat, zdrowy wskaźnik masy ciała, nie więcej niż jedno cesarskie cięcie w trakcie poprzednich ciąż. Surogatka która jest zamężna musi ponadto mieć poświadczoną notarialnie zgodę ze strony jej oficjalnego małżonka. 

Wpisy dotyczace artykułu

Najnowsze wpisy

Kim jest surogatka?

Konwencjonalne i Alternatywne Metody Leczenia: Różnice i Podobieństwa w Medycynie

W tym artykule zbadamy różnice i podobieństwa pomiędzy konwencjonalnymi i alternatywnymi procesami leczenia. P

Kim jest surogatka?

Odpowiedzialność szpitala za ciało obce w zaszytej ranie

Szpitale są uważane za miejsca, w których pacjenci powinni czuć się bezpiecznie i być leczeni z najwyższą star

Kim jest surogatka?

Rozwiązywanie sporów w zakresie prawa medycznego

Prawo medyczne to niewątpliwy kodeks, który systematyzuje i ułatwia prace lekarzom, lekarkom, pielęgniarzom or

Kim jest surogatka?

Błędy medyczne a prawo

Do sądów trafia coraz więcej spraw cywilnych i karnych dotyczących szkód, jakie ponieśli pacjenci przez błędy