- www.prawoimedycyna.pl
- [email protected]
Konieczność obecności szpitalu wiąże się z ryzykiem zakażenia różnego rodzaju chorobami. Niestety jest to dość powszechny problem, dlatego należy mówić o tym jak ich unikać. Zakażenia szpitalne dzieli się na endogenne i egzogenne. Te pierwsze pojawiają się w wyniku osłabienia flory bakteryjnej pacjenta lub lekarza. Zakażenia egzogenne są wywoływane przez drobnoustroje znajdujące się w tego typy placówkach.
Najlepszym sposobem na zmniejszenie ilości zakażeń szpitalnych są przeciwdziałające im działania profilaktyczne. Jednym z nich jest systematyczne mycie i dezynfekowanie rąk. Ta nieskomplikowana czynność znacznie obniża szanse przeniesienia groźnych bakterii lub drobnoustrojów. Jest to zasada, której powinni przestrzegać zarówno pacjencji, jak i personel medyczny. Ponadto warto pamiętać, że dłuższa obecność w szpitalu wymaga zaopatrzenia się w większą ilość ręczników i ubrań, które nie powinny być użytkowane dłużej niż 2-3 dni.
Zapobieganie zakażeniom szpitalnym wiąże się z koniecznością stosowania należytych środków higieny osobistej. Personel medyczny powinien robić wszystko aby unikną przenoszenia potencjalnego zakażenia. Wiąże się się to z częstą dezynfekcją rąk oraz stosowaniem odzieży ochronnej, takiej jak: rękawiczki, maski oraz fartuchy. Ponadto warto stosować środki do dezynfekcji rzeczy osobistych, takich jak: telefony komórkowe, portfele i laptopy.
Szpitale są uważane za miejsca, w których pacjenci powinni czuć się bezpiecznie i być leczeni z najwyższą star
Prawo medyczne to niewątpliwy kodeks, który systematyzuje i ułatwia prace lekarzom, lekarkom, pielęgniarzom or
Do sądów trafia coraz więcej spraw cywilnych i karnych dotyczących szkód, jakie ponieśli pacjenci przez błędy
Zdrowie jest jednym z kluczowych aspektów naszego życia. Prawidłowe funkcjonowanie naszego ciała i organizmu p